Alternatív építés kategória bejegyzései

Fedezd fel az alternatív építési módszereket és anyagokat a fenntartható és innovatív otthonokért.

Új fejlesztés a magyar építőiparban

Kilátások

.

A nemzetgazdaságok teljesítményének visszaesését jelentősebb mértékben azon iparágazatok érzékelik, amelyekben nagyon magas a foglalkoztatottság és ahol részarányaiban a legtöbb ember vállal munkát. Ilyen az építőipar. A gazdasági válság hatására a legdrasztikusabb visszaesés a foglalkoztatottak számában az itt jelentkezett. A KSH adatai szerint a harmadik legtöbb munkavállalót foglalkoztató ágazat volt 2006-ban 302.800 dolgozóval; ez a szám a mai napra 250.000 alá csökkent. /forrás:KSH/

Új fejlesztés a magyar építőiparban bővebben…

Napkollektor – napenergia hasznosítás a mindennapokban

.

Mostanra eljutottunk odáig, hogy szinte már mindennapos téma a különböző hírforrásokban az a tény, hogy Földünket és a Föld által nyújtott kincseket óriási mértékben kihasználtuk. A Föld által nyújtott energiakészletek, főként a földgáz, kőolaj, szén egyre inkább fogy, a kibányászásuk egyre nagyobb költségeket emészt fel, melynek általunk látható mutatója az árak rohamos, csillagászati mértékű emelkedése.

Napkollektor – napenergia hasznosítás a mindennapokban bővebben…

Folytatódik a nagy sikerű Lakcímke kampány!

Folytatódik a nagy sikerű Lakcímke kampány!Idén folytatódik a tavaly elkezdődött nagy sikerű Lakcímke kampány, amelynek kampánynyitó eseményét az Energiatakarékossági Világnapra időzítették. Az Energia Klub programja egyedülálló, hiszen a legnagyobb, legkomplexebb országos eseménysorozat az energiahatékonyság és a lakossági szemléletformálás területén. Az Energia Klub azt a célt tűzi maga elé, hogy hosszú távon javuljon az épületek energiahatékonysága. Ehhez járul hozzá a Lakcímke kampány, az épületek energiatanúsítványának minél szélesebb körű megismertetésével és társadalmi elfogadtatásával.
Folytatódik a nagy sikerű Lakcímke kampány!
Folytatódik a nagy sikerű Lakcímke kampány! bővebben…

Nyerni a napenergiával!

.
Településeknek hirdet versenyt az Energia Klub

Az Energia Klub február 11-én tartott nyitórendezvényen meghirdette a Napkorona Bajnokságot. A verseny során azokat a településeket szeretné megtalálni, amelyek területén az ott élő lakossághoz viszonyítva a legnagyobb napenergia-rendszer (napkollektor, napelem) található. A program egy olyan független, non-profit kezdeményezés, amely hatékony eszköze lehet a napenergia hasznosítás népszerűsítésének, a széleskörű információterjesztésnek és a szemléletformálásnak. Mindezzel hozzájárulhat az ország energiafüggőségének csökkentéséhez, és a klímavédelemhez.
Nyerni a napenergiával! bővebben…

Mi az a LED és mit kell tudni róla?

LED, magyarul: fénykibocsátó dióda

Összefoglalva a LED világítás előnye, hogy:
LEDEK

  • energiatakarékos működésűek, akár 90% feletti is lehet az energia megtakarítás,
  • nagy fényhasznosítás (50-80 lm/W, de már vannak 100lm/W értékűek is.
  • minimális hőtermelésük
  • hosszú az élettartamuk, 20.000-80.000 órás
  • kis karbantartási költség
  • kis méret (minimális beépítési helyet igényel)
  • nem vibrál (az energiatakarékos lámpákkal szemben)
  • könnyen irányítható fénynyaláb, nincs fényszmog
  • nagy színválaszték
  • késleltetés nélkül kapcsolható
  • a sok kapcsolás élettartam rövidülést nem okoz
  • törpefeszültségről üzemeltethető
  • érzéketlenség a rázkódással, lökéssel szemben
  • fényük nem melegít ( UV, infrasugárzást nem tartalmaz)

LEDEKMi az a LED és mit kell tudni róla? bővebben…

Főnix-rendszer – A takarékos jövő!

Merkapt Kft.

Az elmúlt évtizedek tapasztalatai és a kutatók előrejelzései alapján egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy az emberiség környezetszennyező és energiapazarló életvitele hosszútávon a fosszilis energiahordozók kimerüléséhez és ökológiai katasztrófához vezet. A légkör széndioxid szennyezése, az ózonréteg vékonyodása, a növekvő energiafelhasználás okozta problémákra, az alternatív és megújuló energiaforrások alkalmazása nyújthat megoldást.

De mit is takar a megújuló energiaforrások fogalma?

Főnix-rendszer – A takarékos jövő! bővebben…

Liapor – agyagkavics falazóblokk

.

Mi az a Liapor?

A Júra földtörténeti korban, kb. 180 millió évvel ezelőtt kialakult üledékes, szerves anyag tartalmú agyagot kibányásszák, majd homogenizálják és apró darabokban a forgó klinker kemencében 1200 °C hőmérsékleten kiégetik.

Itt először az agyagdarabok megszáradnak, majd a külső felület megolvad. A hő befelé haladásával a belső rész szervesanyag-tartalma kiég, a keletkező gázok az agyagdarabot felfújják, majd a köpenyt felszakítva távoznak. Így a kihűlt golyó külső kemény klinkeres héjjal és egy pórusos belső szerkezettel rendelkezik.
A Liapor duzzasztott agyagkavicsot többféle fajsúlyban, többféle szemcsenagyságban, törten, vagy egészben, vagy a kettő keverékében állítják elő.
Liapor – agyagkavics falazóblokk bővebben…

.

Ha a böngésződben futtatod a uBlock, vagy hasonló kiegészítőt, (vagy magát a javascriptet,) akkor blokkolod a képek és a menürendszer megjelenítését. Kapcsold ki, ha élvezhető tartalmat akarsz látni!

^
^