Elrendezési ötletek:
Ez még csak elrendezési terv, mely miatt a burkoló típusokat, s a színeket figyelmen kívül kell hagyni. A cél hogy az ismertetett lakberendezési variációk közül megtaláljuk azt az elrendezési módot mely megfelelő, s továbbgondolásra érdemes.
1. Fürdőszoba lakberendezési variáció.
A kéménycsoport kiugró falát 8cm-rel szélesítettem, hogy a pult kétszer 60cm hosszú legyen. Ebből adódóan a kb meglévővel azonos méretű kád, bement a sarokba. A tusoló szabadon, azaz plexi ajtó nélkül készülne, így a fürdőszoba teljes egészben használható marad. Ha tusoló sarkot plexi ajtóval látnánk el, s szintén plexi lenne a kád peremén a tusoló mentén, akkor ez a megoldás egyáltalán nem lenne jó, mert a plexi sarka és a kazán sarka között csak kb. 37cm lenne.
A mosógép szokásos méretű (60cm széles, 45 cm mély, 85cm magas), melyet a sarokba raktam. Szerintem a mosógép ajtó nyitását nem fogja zavarni a radiátor. Zavaróbb lenne, ha a sarokban mosakodva, a jobb karunkat akadályozná a közeli fal.
Összességben ez a külön tusoló és kád, nem az igazi megoldás, mert sokat elvesz a fürdőszobából, s a pakolási, mosási lehetőségekre kevés hely marad. Nem tartom jó variációnak.
2. Csak tusolós – Fürdőszoba lakberendezési variáció.
Ahogy beszéltük, lehet akár a teljes vége tusoló, de úgy kalkuláltam, hogy felesleges, kihasználatlan hely lenne. Ezért, Ytongból, vagy gipszkartonból készíthető csempézett polcot rajzoltam oda. Az ablakról azt gondoltam, ha már a polc miatt nem lehet eredeti méret, dobjuk meg egy kicsit. Természetesen savmaratott, vagy homokszórt üveggel. Az ablak el is állhat a polctól.
Ezekre a polcokra nyilván csak vízálló dolgokat célszerű rakni, vagy fonott kosaras verzióban törölközőket, ezt a gyakorlat dönti el, hogy a tusolás közben meddig fröccsen a víz. Gondolkoztam, zárt (faliszekrényes megoldásban e polcok helyén, vagy csak ajtókat szerelni a polcokra, de ide szerintem, csak vízálló ajtó jöhet szóba. Fémlemez, vagy üveg (festett üveg) vagy telített trópusi fa – esetleg hazai keményfa, de nyilván a nyitott rész látványosabb, max kevésbé praktikus.
Plexi ajtót ide előre lehetne rakni, de szerintem kazán melletti falszakasz védi a mosdó felőli részt, így szerintem felesleges.
Így lényegesen több hely marad a mosdópult két oldalán, s a mosdó alatti szekrény is 60cm helyett 110 cm széles lehet. S kényelmesebb a mosógépbe pakolás is.
3. Kád keresztbe – Fürdőszoba lakberendezési variáció.
Ha egy szélesebb és rövidebb kádtípust választunk, ami befér az ablak alá. Akkor a szélesebb kádalj miatt a kádban biztonságosabban lehet állva tusolni. Ha a kád pereme szélesebbre van építve, akkor arra ráülve lábbal ki-be fordulva biztonságosan lehet kiszállni a kádból. Persze ha e szélesebb peremet egyszerűen át akarjuk csak lépni, az viszont balesetveszélyes.
Esetleg a kád fejvégébe tervezett falfülke eléfalazás 10 cm-t el vesz a kádhosszból, s így csak 150cm hosszú kád férne el. De, ha elhagyjuk az eléfalazást, nem lesznek falfülkék, s akkor hosszabb lehet a kád. Pakolni így is lehet a kád mellett kétoldalt.