Korszerű Falazott Építési módok kategória bejegyzései

Ismerd meg a korszerű falazott építési módokat, amelyek biztosítják az épületek tartósságát és esztétikáját.

Liapor – agyagkavics falazóblokk

.

Mi az a Liapor?

A Júra földtörténeti korban, kb. 180 millió évvel ezelőtt kialakult üledékes, szerves anyag tartalmú agyagot kibányásszák, majd homogenizálják és apró darabokban a forgó klinker kemencében 1200 °C hőmérsékleten kiégetik.

Itt először az agyagdarabok megszáradnak, majd a külső felület megolvad. A hő befelé haladásával a belső rész szervesanyag-tartalma kiég, a keletkező gázok az agyagdarabot felfújják, majd a köpenyt felszakítva távoznak. Így a kihűlt golyó külső kemény klinkeres héjjal és egy pórusos belső szerkezettel rendelkezik.
A Liapor duzzasztott agyagkavicsot többféle fajsúlyban, többféle szemcsenagyságban, törten, vagy egészben, vagy a kettő keverékében állítják elő.
Liapor – agyagkavics falazóblokk bővebben…

Porotherm falazatok építése

.

A PTH téglából PTH habarcsból és a nyílászárók kiváltására alkalmas PTH áthidalóból épült falazatot nevezzük PTH falazatnak.

Kétféle Porotherm falazati rendszert különböztetünk meg:

  • Porotherm nútféderes rendszert, mely esetében a nútféderes kialakítású függőleges hézagba habarcsot egyáltalán nem kell tenni, csak a téglák hornyos – eresztékes oldalait kell szorosan egymásba illeszteni, ezért a habarcsfelhasználás – és így a munkaidő szükséglet is – lényegesen alacsonyabb, mint más falazási mód esetén.
  • Porotherm habarcstáskás rendszer, mely habarcstáskás falazási technológiával készül. A szorosan egymás mellé helyezett téglák oldalát nem szabad habarccsal megkenni, hanem a vízszintes habarcsréteg készítésénél az egyes téglák között lévő habarcstáskákat kell teljesen ki tölteni habarccsal.

Porotherm falazatok építése bővebben…

Falazás különleges szabályai pincetéglánál

.

Térszín alatti létesítmények (pince, alagsor) a Porotherm 38 pincetéglából akkor építhetők, ha a térszín alá süllyesztett szinthez szabványos, vízhatlan talajvíz, illetve talajnedvesség elleni szigetelést terveznek és készítenek. Üzemeltetés során a térszín alatti helyiségekben – még üzemzavar esetén sem – emelkedhet tartósan a relatív páratartalom 65% fölé.
A talajnedvesség elleni szigetelést a hazai gyakorlatban jelenleg legelterjedtebben kétrétegű ragasztott szigetelésként készítik bitumenes csupaszlemezből vagy bitumenes fedéllemezből.
Az alábbiakban röviden ismertetjük a bitumenes talajnedvesség elleni szigetelés kialakításának szabályait.

Falazás különleges szabályai pincetéglánál bővebben…

A korszerű Falazott Építési módok

A falképzési tevékenység ezen építési mód esetén, megegyezik a hagyományos építési móddal, de maga a falazó anyag azonban korszerűbb.

A korszerűség alatt többnyire a hagyományosnál kedvezőbb hőszigetelési értékű, ebből adódóan könnyített, illetve kisebb fajsúllyal bíró falazó blokkokat érthetjük.

Gyakorlati megközelítésben legalább a B30-as kézi falazóblokkból épített falazatot tekinthetjük korszerű falazott építési móddal megvalósított falazatnak.

A korszerű Falazott Építési módok bővebben…

.

Ha a böngésződben futtatod a uBlock, vagy hasonló kiegészítőt, (vagy magát a javascriptet,) akkor blokkolod a képek és a menürendszer megjelenítését. Kapcsold ki, ha élvezhető tartalmat akarsz látni!

^
^