A rostgazdagságot barna rizsliszttel, Szafi expressz lisztkeverékkel és útifűmaghéjjal érjük el.
A rostgazdagságot barna rizsliszttel, Szafi expressz lisztkeverékkel és útifűmaghéjjal érjük el.
A fentiekből az első három összetevőt összekeverjük, a kókuszzsírt felolvasztjuk, a többi összetevőt összeturmixoljuk.
A lisztkeveréket összekeverjük az olvadt kókuszzsírral. Mikor egyenletesen jól elkevertük, célszerűen robotgép dagasztójával, hozzáöntjük a turmixolt keveréket.
Miután jól elkevertük és a lisztkeverék beszívta a nedvességet, akkor egy sütőpapíros tepsibe a tészta felét belenyomkodjuk egyenletesen. A kimaradó részekre további tészta gombócokat nyomkodunk szét. Így kb. a tésztából 1 kg-ot használjuk fel.
A maradék tésztát félre tesszük.
A magozott meggyet a sütőbe tesszük már akkor, amikor bekapcsoljuk azt melegedni és a tészta elősütéséig bent is hagyjuk, hogy a meggy levet eresszen.
A tésztát 180-fokos előmelegített sütőben 18 percig sütjük.
A töltelék meggyen kívüli összetevőit összekeverjük.
Ha letelt a 18 perc, kivesszük a tésztát és a meggyet is. A leves meggybe belekeverjük a száraz keveréket. Mivel az útifűmaghéj elég hirtelen kezdi megkötni a nedvességet figyelni kell, hogy a meggykeverék mikor válik jól teríthetővé. Mert először nagyon folyós, majd ha sokat várunk utána meg szinte kenhetetlenné válhat. Tehát jól teríthető állapotban rásimítjuk az elősütött tésztára.
A 2 tojás sárgáját összeturmixoljuk a vízzel, majd ráöntjük a maradék tésztára és robotgéppel tovább dagasztjuk. A lényeg, hogy egy sűrű krémes állagot kapjuk, azaz habzsákból kinyomhatóvá tegyük. Erős, szövet habzsákra lesz szükségünk, a nejlonzacskós módszer nem járható, mert a tésztakrém masszívabb.
A tésztakrémet, habzsákba töltjük és rácsot nyomunka az leterített meggy töltelékre.
180-fokon 30 percig készre sütjük. Ha teljesen kihűlt szeleteljük.
Az egész lényege, hogy nem kell e tésztát hűtőbe tenni, mert nem is kell nyújtani. Elősütés után sem kell várni a kihűléssel, folyamatosan lehet dolgozni. Másfél óra alatt kész van.