A tészta:
- 8 tojás
- 3 ek sztíviás eritritol
- 130g nyílgyökérliszt
- 70g kakaópor
- 130g durván darált dió
- 1 ek vanília aroma
- 1 ek rumaroma
- 2 kiskanál fahéj
- 10g szódabikarbóna
- 3g citromsav
- 1 kg szilva
- 2 ek disznózsír
A krém:
- 3 tojás
- 6dl víz
- 50g kukorica keményítő
- 50g gesztenyeliszt
- 50g kakaópor
- 1 ek vanília aroma
- 1 ek rumaroma
- 2 kiskanál fahéj
- 3 ek sztíviás eritritol
- 100g kakaóvaj
+ 100g darált dióval megszórjuk a tetejét díszítésképpen
Elkészítés
A szilvát felezve kimagozzuk. Mindkét tortaformába sütőpapírt csíptetünk. A tortaformák alját körkörösen sűrűn kirakjuk szilvával, a héjjal lefelé – igen lefelé. Tehát pont annyi szilva kell, hogy a két forma aljába már ne férjen el több szilva. A tojást a sztíviás eritritollal, az aromákkal és a disznózsírral géppel felverjük, csak annyira, hogy zsír elolvadjon, el keveredjen. Csodát ne várjunk, a tojás nem igazán fog felhabosodni a zsír miatt. A többi száraz összetevőket szintén külön összekeverjük, majd a száraz keveréket, a tojásos keverékbe belekeverjük.
A nyers tésztát felezve óvatosan belecsorgatjuk a két tortaformába, ügyelve, hogy a „szilvaszőnyeg” egészére egyenletesen jusson.
180 fokon 35 percig sütjük.
Sütés után a sütőpapír lehúzását követően felfordítva visszarakjuk a tortaformákba.
A krém elkészítéséhez nem kell ennyi hókusz-pókusz annak akit nem zavar a sztíviás eritritol és a csoki összeférhetetlen ízvilága. Vagy akinek a szervezete hozzászokott a maltitolhoz az használja csak azt ami illik a csokihoz. Akinek egyik sem jön be, és olyan finnyás mint én, az kénytelen gesztenyével, aromákkal, fahéjjal tompítani az eritritol és a csoki összeférhetetlen kombinációját. Szóval…
A kakaóvaj kivételével a krém minden összetevőjét turmixoljuk össze és főzzük sűrű krémmé. Miután levettük a „tűzről” a kakaóvajat is olvasszuk bele, és habverővel jól (szinte habosítva) keverjük el.
Öntsük rá a két szilvás tésztára.
Díszítésképpen darált dióval szórjuk meg. Ha kihűlt és megdermedt – fogyasztható.