Amit szeretnének, az könnyen berendezhető lenne másfélszer-kétszer ekkora területen. Itt abból kell gazdálkodni, ami van. A nappali egyik oldalát, a nagy terasz felőli oldalon, csak éppen vágja le a koporsófödém, a másik oldalon viszont alaposan.
Hol legyen a konyha, hol az ebédlő? Hogy fér el egy ebédlő is? Két-három alaprajzi vázlat után kiderült, hogy ott, ahol ők eredetileg elképzelték, ott ugyan nem, de máshol kitűnően megoldható. Örökös dilemma az egyterű konyha-ebédlő-nappali elrendezéseknél a reggeliző pult és az étkezőasztal viszonya, ha a megrendelő ragaszkodik a reggeliző pulthoz. Nagy térben semmi gond, szűk helyen viszont nem szerencsés, ha túl közel kerül egymáshoz a kettő, mert akkor az egyik értelmét veszíti. Márpedig a házaspár ragaszkodott a reggeliző pulthoz, és az volt a kívánságuk, hogy ez egy mini bárpultként működjön.
Egy lehetőség maradt: az eredeti válaszfalak elrendezésének átalakításával a térből leválasztani egy sarkot, ide került a fürdő, a fürdő falára pedig az étkezőasztal került, már a konyha terében. A fürdő bejárata mellett megmaradt, az emeletre vezető lépcső alatti teret pedig leválasztottuk egy tükrös tolóajtóval, mögötte, a lépcső alatt bújik meg egy kis gardrób.
A lépcső egy nagyobb lakásban biztosan nyitott lépcső lett volna, itt azonban erről szó sem lehetett, a lépcső elválasztó fala éppen alkalmas lett a Tv elhelyezésére.