A tűztér a levegőt a pincéből, külön légkamrán keresztül kapja, a helység levegője pedig az ajtó felett jut be a kürtőbe. Így egyszerűbb volt, mivel alul a légkamra foglalja a helyet.
A rendszer a tervezett zárttal szemben nyitott lett, és egy hőcserélővel csatlakozik a cirkó zárt rendszeréhez. A fűtésszerelőmet és brigádját bárkinek merem ajánlani, az Edilkamin garanciális szerelői sikoltva gyönyörködtek a szerelés láttán.
A 26 kW-os Idro 70-et nem bántam meg. Egy ismerősöm 15 kW-os Radeco vizes betétet épített be a mi építésünk idején, majd gyorsan túl is adott rajta, mivel egyszerűen sem a vizet, sem a levegőt nem tudta felfűteni. Másfél hónapja egy Idro 70-e van.
A termosztát nagyon jól dolgozik, tetszés szerint tudom a vízhőfokot szabályozni. Az érzékelője egy merülőcsővel van a nyomó oldal elejére bekötve, ahogy a képen is látszik. A vezetéke szilikon, de azért ahogy lehetett becsöveztem a falba.
Egyetlen probléma van csak, pénzhiány miatt már nem nagyon volt kedvem egy kb. 40-50 ezer forintos szünetmentes tápot beszerezni, ezért ha nincs áram, a keringetők leállnak, melynek következtében a kandallóban és a környező csövekben lévő víz kontrollálatlanul melegedni kezd. Ezt valamennyire kiküszöböli a nyitott rendszer. Ha túl meleg a víz, a nyitott tágulási tartály kivezetőjén át az ereszcsatornába folyik. Persze ezt azért kerülöm, ha elmegyek itthonról, úgy hagyom a tüzet, hogy gond esetén is csökkenjen az intenzitása mire felforrna a víz. Kis gondom van a huzattal, a kéményem baromi erős, de a tűztér levegőszabályzó rostélyának házi szűkítésével orvosolom a hibát. Ez a kísérletezést most is folyik, keresem a jó beállítást.